Tajemnice przepony cz.2
Wypnij brzuch, nie unoś ramion, nie do końca, przepona to mięsień, nad którym trzeba popracować.
-Przecież, tak wszyscy mówią!
-Zgadza się, jest to swego rodzaju prawda, ale żeby przepona pracowała jak należy trzeba wiedzieć jak to zrobić, jak wyczuć podparcie by dźwięki były ukojeniem, a nie męką o kolejny oddech.
Zapraszam, z nami poznasz w prosty sposób, jak to osiągnąć, żadne lata ćwiczeń. Wystarczy wiedzieć co się robi z anatomicznego punktu widzenia oraz słuchać swój organizm. Oczywiście czas jest potrzebny, ale gdy będziemy wiedzieli jak pracują poszczególne mięśnie nauczymy się je czuć, osiągniemy znacznie szybsze rezultaty.
Dlaczego klata piersiowa nie może się unosić?
Z bardzo prostego powodu, górna część klatki piersiowej jest mniejsza, żebra są mniejsze, dlatego nie mogą się bardzo poruszać, przez co nie mają miejsca na rozszerzanie się. A my przecież chcemy nabrać pełny wdech stąd musimy rozszerzyć dolne żebra.Gdy bierzemy oddech brzuch może nam się lekko uwypuklić, ale nie wybrzuszyć!
Głównymi elementami są tutaj splot słoneczny, który powinien się lekko unieść, a dolne żebra rozszerzyć.
Jak to uzyskać?
Połóżcie ręce na dolnych żebrach i oddychajcie spokojnie ustami, jednocześnie przyciskając żebra do ciała, po chwili zauważycie jak same za sprawą pracy mięśni (prawidłowego oddechu) zaczną się rozszerzać. Wtedy również powstanie wypukłość na wysokości splotu słonecznego.
Nie nabieraj powietrza na maks.!
Jeśli mamy opanowany dobry oddech, w stresie łatwo go zepsuć, dzięki czemu możemy się nabawić niekontrolowanego zacisku krtani. Moment w którym powinniśmy przestać nabierać powietrze to unoszenie się klatki piersiowej i tyle. Pamiętajcie o tym!
Gotowy do pracy, nie napięty
Musimy nasze mięśnie wypracować w taki sposób, by każdy oddech był naturalny lekki, jeśli czujemy napięcie w okolicach mięśni brzucha, powinniśmy je zacząć rozciągać.
Komentarze
Prześlij komentarz